Akcja społeczna na rzecz bezpieczeństwa kobiet w czasie mistrzostw

Pokaz filmu „Lilja 4-ever” i dyskusja o przemocy wobec kobiet

Stowarzyszenie Współpracy Kobiet NEWW-Polska, partner projektu Bezpieczeństwo Kobiet 2012, zaprasza na pokaz filmu „Lilja 4-ever”.

Pokaz  odbędzie się w piątek 16 marca 2012 o godzinie 18 w siedzibie Stowarzyszenia (Gdańsk, ul. Miszewskiego 17/100). Po filmie planowana jest dyskusja o problemie przemocy wobec kobiet. Wstęp wolny.

Lilja 4-ever„Lilja 4-ever” (2002)
Reżyser Lukas Moodysson zadedykował film „milionom dzieci, wykorzystywanym na całym świecie w seksbiznesie”. Film rozpoczyna się utworem „Mein Herz brennt” (z niem. − me serce płonie) zespołu Rammstein, który staje się tłem dla obrazu na ekranie: nastoletniej dziewczyny, biegnącej w niewiadomym kierunku. Dziewczyna staje na moście, z zamiarem popełnienia samobójstwa − nim jednak dowiemy się, czy dziewczyna zdecyduje się na ostateczny krok, poznajemy jej tragiczną historię. Lilja mieszkała na terenach byłego Związku Radzieckiego. Jej matka wyjechała z kochankiem do Stanów Zjednoczonych obiecując, że Lilja niedługo do nich dołączy. Jakiś czas po wyjeździe matki do Stanów przychodzi od niej list, w którym zrzeka się ona praw rodzicielskich do Lilji…